XXVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ
WYGIEŁZÓW 2018
19 sierpnia – 16 września 2018
19 sierpnia 2018 – niedziela.
godz. 16.00 Wygiełzów – Skansen, Dwór
Co mi w duszy gra? Muzyka polska
Orkiestra Kameralna „Camerata Polonia”
Marek Kudlicki – dyrygent
Anna Gutowska – skrzypce
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu
w programie: Anonim polski, Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski, Stanisław Moniuszko, Niccolo Paganini, Wojciech Kilar
* * *
godz.18.00 Jaworzno-Długoszyn – Kościół pw. Narodzenia NMP, ul. Dąbrowskiego 32B
Muzyczny dialog
Piotr Nowak – trąbka
Władysław Szymański – organy
Wiesława Sczendzina – prowadzenie koncertu
w programie: Johann Sebastian Bach, Henry Purcell, Giulio Caccini, Johann Pachelbel, Jan Podbielski, Jeremiah Clarke,
Giovanni Morandi, Marc-Antoine Charpentier, Sofia Gubaidulina
* * *
godz.18.30 Chrzanów-Kościelec – Kościół pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Kościelna 2
Muzyka i mistyka
Flores Rosarum
Susi Ferfoglia – śpiew, kierownictwo artystyczne, wirginał
Maria Klich – śpiew, lira korbowa
Adrianna Bujak, Anita Pyrek-Nąckiewicz, Katarzyna Śmiałkowska – śpiew
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu
w programie: Muzyka i poezja Hildegardy z Bingen
26 sierpnia 2018 – niedziela.
16.00 Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Oryginał i transkrypcja
MagDuś Duo:
Bartłomiej Duś –saksofon
Magdalena Duś – fortepian
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu
w programie: Przemysław Szczotka, William Albright, Maurice Ravel, Astor Piazzolla
* * *
godz.19.00 Grojec k. Alwerni – Kościół pw. Ducha Świętego, ul. Szkolna 2
Rozmowy na strunach
Harplino Duet:
Jessé Reis – skrzypce
Amelia Tokarska – harfa
Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu
w programie: Jules Massenet, Camille Saint-Saëns, Roman Ryterband, Jean-Michel Damase, Vittorio Monti
2 września 2018 – niedziela.
16.00 Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Messages Quartet
Messages Quartet:
Małgorzata Wasiucionek – skrzypce
Oriana Masternak – skrzypce
Maria Dutka – altówka
Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela
Anna Woźniakowska – prowadzenie koncertu
w programie: Stanisław Moniuszko, Johannes Brahms
* * *
godz.18.45 Trzebinia – Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul. Luzara 1
Muzyczne wędrówki po Europie
Liarman Trio:
Susana Raso – mezzosopran, bandurria, tamburyn galicyjski
Lidia Małyszek – flety proste (sopranowy i altowy), flet poprzeczny
Łukasz Gaszler – gitara, lira korbowa
Regina Gowarzewska – prowadzenie koncertu
w programie: Franz Schubert, Anonim / Joaquin Rodrigo, Łukasz Gaszler, Wacław z Szamotuł, John Dowland,
Alfonso X El Sabio, Manuel García, Feredrico García Lorca
9 września 2018 – niedziela.
16.00 Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Akademia Operowa Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przedstawia
Agnieszka Grochala – sopran
Karolina Makuła – mezzosopran
Paweł Trojak – baryton
Adam Rogala – fortepian
Radosław Zaworski – fortepian
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu
w programie: Wolfgang Amadeus Mozart, Vincenzo Bellini, Stanisław Moniuszko, Hans Pfitzner, Carl Löwe, Franz Schubert,
Antonín Dvořák, Erich Wolfgang Korngold, Richard Strauss. Karol Szymanowski, Witold Lutosławski
16 września 2018 – niedziela.
16.00 Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Z muzyką przez wieki
Le Nuove Musiche:
Hilda Gulyás – sopran
Adam Szendrei – skrzypce barokowe
Mateusz Kowalski – viola da gamba
Jakub Mitrik – kierownictwo artystyczne, teorba/chittarone
Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu
w programie: Giovanni Battista Fontana, Sigismondo d’India, Giovanni Girolamo Kapsberger,
Nicola Matteis, Claudio Monteverdi