47.edycja Targów tradycyjnie pozwoli przybyłym gościom na bezpośredni kontakt z żywą kulturą ludową. Ponownie będziemy gościć twórców będących depozytariuszami niematerialnego dziedzictwa prezentujących takie dziedziny jak krakowska koronka klockowa, a także koronka frywolitkowa i szydełkowa, zabawkarstwo, plecionkarstwo, garncarstwo, hafciarstwo, wycinanka łowicka. Oprócz tego nasi wystawcy zaoferują również między innymi ceramikę użytkową, autorską odzież i dodatki, autorską biżuterię oraz wiele innych wysokojakościowych i estetycznych produktów.
Na scenie targowej codziennie po godzinie 15:00 odbywać się będą koncerty zarówno tradycyjnej muzyki ludowej jak i folkowej w bardziej nowoczesnym brzmieniu oraz występy zespołów pieśni i tańca z całej niemal Europy.
Program:
Program:
6.08 NIEDZIELA
16:00 Zespół Pieśni i Tańca "Kotlina"
17:00 Kapela DudySkrzypce
7.08 PONIEDZIAŁEK
15:00 Uroczyste Otwarcie 47. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej
DZIEŃ SŁOWACJI
12:00 Júlia Masnicová Trio - słowacko-polski zespół muzyczny
12:30 Zespół folklorystyczny Makovica ze Svidníka
13:40 Zespół folklorystyczny Janoštinovci z Zuberca
14:15 Zespół folklorystyczny Makovica ze Svidníka
15:35 Zespół folklorystyczny Jánošík ze Svitu
16:40 Júlia Masnicová Trio - słowacko-polski zespół muzyczny
17:15 Zespół folklorystyczny Janoštinovci z Zuberca
17:45 Zespół folklorystyczny Čačina
8.08 WTOREK
16:00 DZIEŃ WĘGIER
Sonivius Vappae
Karavan Familia
Kanizsa Csillagai
Jenö Lisztes Cimbalom Band
9.08 ŚRODA
17:00 Skład Niearchaiczny
18:00 Kapela Dejcie Spokój
10.08 CZWARTEK
16:00 Zespół Piesniara
17:00 Aleksander Makino Kobyliński I Tadeusz Pomierny
18:00 Kapela Kasi Chodoń
11.08 PIĄTEK
15:00 Aleksander Makino Kobyliński i Tadeusz Pomierny
16:00 Kapela Sewerynki
17:30 Zespół Tumigraj
12.08 SOBOTA
16:00 Letni Festiwal Muzyki i Tańca
Virventa Vocal Instrumental Ensamble (Litwa)
Komócsa NéptÁncegyütes (Słowacja)
Children’s folk dance group “Pienupīte” (Łotwa)
STYLE (Rumunia)
Folk Dance Group “VADUGUNS” (Łotwa)
Napredak (Chorwacja)
Pendik Halk Danslari (Turcja)
Grupo de dana folklórica Yo’tan Balam (Meksyk)
Echo slave (Francja)
„Makednos” Thessaloniki (Grecja)
Ballószögi Kincsecskék (Węgry)
Dance group „AI REEM” (Izrael)
Sonitus Scarbantiae Ikar (Węgry)
ÇANKAYA BELEDİYESİ (Turcja)
Sillogos Neon Neas Triglias (Grecja)
YARIMCA ANADOLU LİSESİ (Turcja)
ALDA (Litwa)
Pylaias K.E.P.A.P. (Grecja)
Othello Folklore Association (Północny Cypr)
14.08 PONIEDZIAŁEK
15:30 DZIEŃ SĘDZISZOWA
Kapela Malickiego
Studio Piosenki
Natalia Ryś
Agata Fugat z zespołem
Orkiestra Dęta z Sędziszowa
15.08 WTOREK
16:00 Zespół Pieśni i Tańca „Kęty”
17:00 Zespół Folklezz
16.08 ŚRODA
13:00 Pokaz cyrkowy uczestników Projektu Trójstronnej Wymiany Młodzieży Cyrkowej Polska-Francja-Niemcy
16:00 Regionalny Zespół Folklorystyczny „Rogozanki”
16:30 Kapela Zbierana
17:30 Regionalny Zespół Folklorystyczny „Rogozanki”
18:00 Kapela Tygiel
17.08 CZWARTEK
17:00 Kapela Fedaków
18:00 Kapela Małe Piwko
18.08 PIĄTEK
16:00 Grupa Swada
17:00 Aleksander Makino Kobyliński i Tadeusz Pomierny
18:00 Zespół „Zoriana i przyjaciele”
19.08 SOBOTA
16:00 Zespół Akordeonistów Katowice-Kleofas
17:00 Śląski Zespół Spiewaczy „Zawodzianki”
20.08 NIEDZIELA
DZIEŃ UKRAINY