KALENDARZ KONCERTOWY
XXVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ
W WYGIEŁZOWIE-LIPOWCU
14 SIERPNIA – 18 WRZEŚNIA 2016
14.08 (niedziela)
godz.16.00 WYGIEŁZÓW-Lipowiec – Skansen, Dwór
Inauguracja
Ewa Biegas – sopran
Rafał Bartmiński – tenor
Adam Kutny – baryton
Mirella Malorny – fortepian
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu
Program: arie i duetu operowe (m.in. Stanisław Moniuszko, Piotr Czajkowski,
Giuseppe Verdi)
21.08(niedziela)
godz.16.00 WYGIEŁZÓW-Lipowiec – Skansen, Dwór
Kwartet smyczkowy „Akademia” (Lwów)
Katerina Nazarenko – I skrzypce
Marianna Druca – II skrzypce
Serhij Hawryluk – altówka
Anastazja Miakuszko – wiolonczela
Leon Markiewicz – prowadzenie koncertu
Program: D. Szostakowicz, A. Dvořák, M. Skoryk, A. Webern, H. Wolf
godz.17.00 JAWORZNO – Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, osiedle Stałe
Metropolitalny Chór Soboru św. Jura we Lwowie
Nadia Poworoznyk – dyrygent
Lilianna Moll – prowadzenie koncertu
Program: I. Sonewicki, A. Hnatyszyn, D. Hristov, D. Bortniański, R. Hurko, M. Łysenko oraz pieśni ludowe
28.08 (niedziela)
godz.16.00 WYGIEŁZÓW-Lipowiec – Skansen, Dwór
Uczestnicy XV Międzynarodowego Konkursu
Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu
Celina Kotz – skrzypce
Maja Syrnicka – skrzypce
Marcin Sikorski – fortepian
Adam Rozlach – prowadzenie koncertu
Program: L. van Beethoven, H. Wieniawski, K. Szymanowski, M. Ravel
godz.19.00 GROJEC k. Alwerni – Kościół pw. Ducha Świętego
Duo Accosphere
Alena Budzinakova (Słowacja) – akordeon klawiszowy
Tomasz Palus – akordeon guzikowy
Wiesława Sczendzina – prowadzenie koncertu
Program: J.S. Bach, S. Prokofiew, M. Ravel, D. Scarlatti, E. Grieg,
V. Zołotariew, M. Moszkowski, W. Lutosławski
4.09 (niedziela)
godz.16.00 WYGIEŁZÓW-Lipowiec – Skansen, Kościół
Etnos Ensemble
Konrad Merta – akordeon
Bartosz Pacan – klarnet
Piotr Gach – wiolonczela
Łukasz Mazanek – kontrabas
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu
Program: tradycyjne melodie żydowskie, A. Piazzolla, W. Kilar, M. Lorenc,
K. Merta
godz.18.45 TRZEBINIA – Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła
„A capella Leopolis” (Lwów)
Ludmiła Kapustina – dyrygent
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu
Program: M. Dylecki, M. Berezowski, G. Sarti, A. Wedel, D. Kotko
11.09 (niedziela)
godz.16.00 WYGIEŁZÓW-Lipowiec – Skansen, Dwór
Mistrzowskie interpretacje
Barbara Maria Willi (Brno) – klawesyn
Marek Toporowski – klawesyn
Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu
Program: J.S. Bach, C.B. Balbastre, P. Royer, A. Soler, P. Graham
godz.18.30 CHRZANÓW-Kościelec – Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela
Muzyka i sacrum
Kamila Nowak – sopran
Maciej Gorczyczyński – bas
Barbara Lorenc – organy
Regina Gowarzewska – prowadzenie koncertu
Program: G.F. Händel, G.B. Pergolesi, J. Świder, G. Caccini, S. Moniuszko,
J.S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, K. Jenkins, G. Donizetti,
J.G. Rheinberger, N. Bruhns
18.09 (niedziela)
godz.16.00 WYGIEŁZÓW-Lipowiec – Skansen, Amfiteatr
„Archetti”
Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna
Maciej Tomasiewicz – dyrygent
Anna Woźniakowska – prowadzenie koncertu
Program: M. Karłowicz, S. Kisielewski, W. Kilar